Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (9)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Скрипка М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Панікар І. І. 
Біологічні властивості збудника псевдомонозу птахів та його чутливість до антибіотиків / І. І. Панікар, М. В. Скрипка // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 1998. - № 1. - С. 40-41. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

В роботі висвітлені результати досліджень з епізоотології псевдомонозу сільськогосподарської птиці в Україні. Наведені матеріали з вивчення біологічних властивостей культур Pseudomonas aeruginosa, ізольованих від загиблої птиці в різних регіонах країни.


Індекс рубрикатора НБУВ: П841.924

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Ксьонз І. М. 
Вивчення клінічних проявів, патологічних та патоморфологічних змін при хламідійній інфекції голубів / І. М. Ксьонз, М. В. Скрипка, І. І. Панікар // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2004. - № 4. - С. 56-57. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Вивчено клінічні прояви та патологічні і патоморфологічні зміни в разі орнітозу голубів різних вікових груп. У даному випадку визначено, що найбільш сприятливими до захворювання є пташенята, летальність серед яких може сягати 30 - 50 %. Найбільше ж виражені патологічні зміни виявляються в селезінці та печінці.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.235-965-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Скрипка М. В. 
Морфологічні зміни при хламідіозі в серці та легенях поросят віком до двох місяців / М. В. Скрипка // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2007. - № 3. - С. 47-48. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

У поросят віком до двох місяців, хворих на хламідіоз, легені містять сіро-білі, м'ясистої консистенції ділянки, що виступають над загальною поверхнею органа; на гістологічному рівні зареєстровано набряк та інфільтрацію лімфоцитами і моноцитами міжчасточкової сполучної тканини, серозний ексудат в альвеолах. У серці характерними є концентричний набряк міокарда, зерниста дистрофія та некроз міокардіоцитів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.235-925

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Скрипка М. В. 
Патолого-анатомiчнi змiни при хламiдiозi у поросят вiком 4 - 6 мiсяцiв / М. В. Скрипка // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2007. - № 4. - С. 107-108. - Библиогр.: 3 назв. - укp.

Для свиней даної вiкової групи (4 - 6 мiсяцiв) характерними є пневмонiї гнiйно-некротичного характеру. В статевiй системi на макроскопiчному рiвнi вiдбувається потовщення й ущiльнення стiнки матки та яйцеводiв. При ураженнi суглобiв найважчi змiни виявляють у скакальних суглобах.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.235-925

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Скрипка М. В. 
Патолого-анатомічні зміни в свиноматок, хворих на хламідіоз / М. В. Скрипка // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2008. - № 2. - С. 141-142. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Зазначено, що у випадку хламідійної інфекції у свиноматок є характерними зміни статевої системи у вигляді проліферативно-некротичного ураження слизової та м'язової оболонок стінки матки, склероз яєчників. У всіх хворих тварин переважають пневмонії гнійно-некротичного та проліферативного характеру з різним ступенем важкості. Спостерігаються зміни в кровотворних органах, а саме: запальні процеси в лімфатичних вузлах тазової порожнини, а також дистрофічні зміни в паренхіматозних органах.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.235-925

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Скрипка М. В. 
Патолого-анатомiчнi змiни при хламiдiозi поросят вiком до одного тижня / М. В. Скрипка // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2008. - № 1. - С. 115-117. - Библиогр.: 5 назв. - укp.

У поросят вiком до семи дiб за наявності хламiдiозу характерними ознаками є набряк мiокарда, стiнки сечового мiхура, вогнищева пневмонiя з лiмфоїдною iнфiльтрацiєю мiжальвеолярних перегородок. Зареєстровано слабке заселення лiмфоїдних фолiкулiв селезiнки, лiмфатичних вузлiв та стiнки шлунково-кишкового тракту лiмфоцитами.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.235-925-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Скрипка М. В. 
Патоморфологічні зміни в білих мишей за експериментального зараження хламідіями, виділеними від хворих на хламідіоз свиней / М. В. Скрипка // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2009. - № 1. - С. 98-100. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Представлено результати патолого-анатомічних і гістологічних досліджень різних органів білих мишей, заражених хламідійною суспензією (відібраною від мертвонароджених поросят). Для дослідів зроблено 10 % суспензію на фізіологічному розчині. Патолого-анатомічні зміни у вигляді дистрофічного та некротичного уражень виявлено в паренхіматозних елементах серця, печінки, нирок. До специфічних змін віднесено: тотальну метаплазію епітелію шлунка, у внутрішній та середній оболонках матки - розростання волокнистої сполучної тканини.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.235-925-38

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Скрипка М. В. 
Патоморфологічні зміни в органах статевої системи дорослих свиней, хворих на хламідіоз / М. В. Скрипка, І. І. Панікар // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2009. - № 3. - С. 94-97. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Представлено результати патоморфологічного дослідження органів статевої системи дорослих свиней при хламідіозі. Показано, що ураження тканин та органів статевої системи статевозрілих тварин має прояв у вигляді некрозів слизової та м'язової оболонок матки, фібриноїдного набухання сполучної тканини стінки матки, яйцеводів. У сім'яниках характерними є некротично-запальні процеси з явищами проліферації, тромбоз судин, атрофія та вакуолізація сперматогенного епітелію. Крім того, в деяких випадках відбувається руйнування канальців, кровонаповнення та переродження стінок міжканальцевих артерій.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-273.96 + П873.235-925-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Скрипка М. В. 
Порівняльна характеристика патолого-анатомічних змін при експериментальному та спонтанному хламідіозі свиней / М. В. Скрипка, Б. В. Борисевич // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2008. - № 3. - С. 104-107. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

У випадку спонтанного та експериментального хламідіозу поросят характерним є набряк міокарда, стінки сечового міхура, гепатоз, нефроз. Особливістю прояву хвороби в експерименті є виразний набряк стінки, а нерідко - брижі кишечника, виражена реакція лімфатичних вузлів, реуіонарних до місця введення хламідійної суспензії, масивні підкапсулярні крововиливи та відкладення гемосидерину. В переважній більшості випадків вияву хвороби характерним є спустошення лімфоїдних фолікулів та еозинофілія.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.235-925

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Скрипка М. В. 
Псевдомоноз птиці в Україні та біологічні властивості збудника : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.03 / М. В. Скрипка; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. - Х., 1999. - 19 c. - укp. - рус.

Дисертація присвячена вивченню псевдомонозу в Україні та вивченню біологічних властивостей збудника, розробці методів ізоляції та ідентифікації P.aeruginosa, а також розробці методів діагностики та профілактики хвороби. Запропонована схема ізоляції P.aeruginosa із різних джерел. Встановлена чутливість молодняка птиці до псевдомон, які були ізольовані. Вивчена чутливість P.aeruginosa до різних антибіотиків. Встановлено, що більшість псевдомон чутливі до байтрилу (енрофлоксацину) і гентаміцину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.239 псевдомоноз

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304973 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Диференційна патологоанатомічна діагностика інфекційних хвороб тварин : навч. посіб. / уклад.: Г. А. Зон, Л. В. Івановська, М. В. Скрипка; Сум. нац. аграр. ун-т. - Суми : Мрія, 2011. - 206 c. - Бібліогр.: с. 205. - укp.

Описано інфекційні хвороби великої рогатої худоби, овець і кіз, свиней, коней, собак і хутрових звірів, котів, птиці та риби. Наведено їх симптоми, ознаки та перебіг, а також патоморфологічні зміни органів травлення, імунної та серцево-судинної систем. Розглянуто питання патоморфологічної та диференційної діагностики заразних захворювань сільськогосподарських тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873-6 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО30775 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Скрипка М. В. 
Патоморфологічні зміни при хламідіозі свиней : автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.02 / М. В. Скрипка; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2009. - 36 c. - укp.

Вперше проведено комплексне дослідження патоморфологічних змін у разі хламідіозу свиней із застосуванням методів патолого-анатомічного розтину, гістологічних, гістохімічних та електронно-мікроскопічних досліджень у тварин різних вікових груп. У різних органах і тканинах спостережено гіаліноз та тромбоз кровоносних судин. Розвинуто альтернативні артрити з явищами проліферації. З'ясовано, що однією із патогномонічних ознак за хламідіозу поросят перших місяців життя є концентричний набряк міокарда. На цій підставі запропоновано виділити кардіальну форму хвороби. Показано, що в свиней та білих мишей усіх вікових груп розвивається вогнищева інтерстиційна пневмонія лімфоцитарного характеру з утворенням сіро-білих ділянок м'ясистої консистенції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.235-925

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА368457 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Зон Г. А. 
Патологоанатомічний розтин трупів тварин : навч. посіб. під час підготов. фахівців напряму "Ветеринарна медицина" у ВНЗ III - IV рівнів акредитації М-ва аграр. політики України / Г. А. Зон, М. В. Скрипка, Л. Б. Івановська. - Вид. 2-ге, допов. - Суми : Вид. Мрія-1, 2012. - 243 c. - Бібліогр.: с. 243. - укp.

Розглянуто аспекти патологоанатомічної роботи, питання розтину трупів різних видів тварин, знезараження місць розтину та знешкодження трупних залишків, оформлення документації розтину, відбір патологічного матеріалу, виготовлення макро- і мікропрепаратів тощо. Увагу приділено особливостям роботи лікаря ветеринарної медицини в ізоляторі, санітарній бойні, на утильзаводі, в лабораторії. Зазначено, що розтин трупів тварин треба проводити за денного освітлення в спеціально обладнаних приміщеннях (секційних залах, прозекторіях) або на скотомогильниках. Обладнені секційні приміщення можуть бути в державних лабораторіях ветеринарної медицини, лікувальних закладах, цехах і заводах з виробництва м'ясокісткового борошна. Заборонено проводити розтин трупів у тваринницьких приміщеннях, на пасовищах та в інших місцях скупчення тварин. Необхідно дотримуватися заходів особистої та загальної безпеки, стежити, щоб заразний матеріал не потрапив на обличчя, шию, халат та оточуючі предмети.


Індекс рубрикатора НБУВ: П832 с24 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА751939 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Тимошенко О. П. 
Деякі особливості лабораторної діагностики хламідіозу свиней / О. П. Тимошенко, М. В. Скрипка, В. В. Пальчик // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2010. - № 2. - С. 98-100. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проведена лабораторна діагностика хламідіозу свиней вказує на окремі особливості результатів різних методів досліджень. Так, РЗК є малоінформативною; ідентифікація збудника в мазках-відбитках та за допомогою ПЛР не в усіх випадках дослідження різних ділянок одного органа є позитивним внаслідок розташування хламідій у вигляді окремих скупчень. При постановці біопроби у тварин на 8 - 11 добу після первинного зараження в мазках-відбитках виявляються тільця хламідій, а на 25-ту добу після зараження спостерігаються специфічні зміни у внутрішніх органах.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.235-925-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Скрипка М. В. 
Особливості патолого-анатомічних змін за експериментального мукормікозу курей / М. В. Скрипка, О. В. Кісільова // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2011. - № 2. - С. 102-104. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

У птиці перших тижнів захворювання за експериментального мукормікозу характерними були пригнічення, розлади координації рухів, серозний кон'юнктивіт, катарально-серозний або серозно-геморагічний риніт, порушення гемодинаміки, пневмонії альтеративного та ексудативного характеру. За тривалого патологічного процесу відбувається некроз дзьоба, утворення специфічних гранульом у легеневій тканині, лейкоплакія стравоходу, катаральний ендометрит та сальпінгіт. В усіх випадках інфікування птиці характерним був фібринозний пієлонефрит і білковий гепатоз.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.361

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Скрипка М. В. 
Патологічні (морфологічні, гістохімічні та ультраструктурні) зміни в легенях за експериментального пастерельозу кролів / М. В. Скрипка, І. І. Панікар, А. О. Заріцька // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2010. - № 3. - С. 119-121. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

За експериментального відтворення пастерельозу кролів у їх легенях спостерігаються ознаки геморагічної та крупозно-фібринозної пневмоній, а також серозно-катарального бронхіту. Відбувається руйнування війок псевдобагатошарового війчастого епітелію бронхів. У підслизовій основі утворюються мікрощілини, заповнені набряковою рідиною. Сполучна тканина навколо бронхів набрякла, ядра фіброцитів таких ділянок перебувають у стані пікнозу. Зареєстровано зростання вмісту глікозаміногліканів на поверхні альвеолярного епітелію та процес синтезу глікозаміногліканів фібробластами.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.220-951-38

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Скрипка М. В. 
Патоморфологічні зміни за експериментального унцинаріозу собак / М. В. Скрипка, А. А. Петренко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2010. - № 4. - С. 107-109. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Зазначено, що за експериментального унцінаріозу собак відбувається ураження печінки, яке характеризується дистрофічними процесами паренхіматозних елементів, подальшим їх некрозом та явищами проліферації. Катаральний холецистит виникає внаслідок вказаних вище змін печінки. У паренхіматозних елементах органів сечостатевої системи відбуваються дистрофічні процеси та руйнування слизової оболонки стінки (СОС) сечового міхура. Порушення кровообігу супроводжується виразним кровонаповненням судин і крововиливами. Характерними є катаральний ентерит, метаплазія та некроз епітелію СОС тонкого відділу кишечника.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.62-953-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Киричко Б. П. 
Динаміка опсоно-фагоцитарної реакції організму корів за застосування екологічно чистого розчину Полтавського бішофіту / Б. П. Киричко, М. В. Скрипка, О. Б. Киричко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2012. - № 4. - С. 76-79. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено результати досліджень динаміки опсоно-фагоцитарної реакції організму здорових та хворих на субклінічний мастит корів за зовнішнього застосування екологічно чистого розчину Полтавського бішофіту з різними інтервалами. Бішофіт є екологічно чистою сумішшю солей - сухим залишком вод колишнього Пермського моря. Надзвичайно важливою для резистентності організму є опсоно-фагоцитарна реакція. Дослідженням встановлено підвищення фагоцитарної активності нейтрофілів, зростання фагоцитарного індексу та фагоцитарного числа. Найефективнішим, за показниками опсоно-фагоцитарної реакції, було застосування розчину Полтавського бішофіту з інтервалами 12 та 24 години.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181-911-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Панікар І. І. 
Значення погіршання екологічної ситуації в етіології імунодепресивних станів живого організму / І. І. Панікар, М. В. Скрипка, Б. П. Киричко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2012. - № 4. - С. 88-89. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Хімічні забруднювачі атмосферного повітря призводять до розвитку гіпер-, гіпо- або нормохромної анемії, ретикулоцитозу, а в подальшому - ретикулоцитопенії. Змінюються також морфофізіололчні властивості еритроцитів. Зменшується осмотична резистентність, збільшується СОЄ. Лейкоцитарний росток реагує лейкоцитозом, зміною морфологічного складу лейкоцитів, серед якого провідне місце належить лімфо- та еозинопенії. Зниження резистентності на клітинному рівні є показником зниження резистентності всього організму.


Індекс рубрикатора НБУВ: П811.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Скрипка М. В. 
Папір для друкування фотографій: структура, властивості, класифікація / М. В. Скрипка, О. І. Хмілярчук, О. І. Лотоцька // Технологія і техніка друкарства. - 2012. - № 2. - С. 68-74. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проаналізовано ринок фотопаперу та основні тенденції щодо його розвитку, визначено основні складові двошарового та багатошарового фотопаперу і розроблено детальну класифікацію фотопаперу.


Індекс рубрикатора НБУВ: М933 + Л779.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72515 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського